Herbata reklamowa po turecku

Herbata reklamowa
Herbata reklamowa

Herbata to jeden z napojów najczęściej serwowanych podczas spotkań z klientami czy rozmów kwalifikacyjnych. Bardzo często podawana jest ona także w kącikach kawowych na różnego rodzaju imprezach branżowych. Herbata świetnie sprawdza się także w roli upominku dla kontrahentów. Do wyboru jest tutaj jej wersja w ozdobnej puszce lub woreczku z nadrukiem. Taki podarunek wręczyć można klientom osobiście lub przesłać pocztą razem ze spersonalizowanym listem czy życzeniami okolicznościowymi. Doskonałą alternatywą dla serwowania jej w klasycznej wersji jest podanie herbaty po turecku.Herbata reklamowa po turecku, wbrew pozorom popularna jest nie tylko na terenie Turcji. Równie często serwuje się ją w północnej Afryce oraz na terenie całej Europy. Do przygotowania tego napoju niezbędna jest między innymi oryginalna herbata turecka, która uprawiana jest we wschodniej części Turcji, w okolicy Rize. Susz, z którego przygotowuje się omawiany napój stanowi połączenie kilku różnych odmian czarnej herbaty, które są zmieszane ze sobą w stosownych, znanych tylko producentom, proporcjach. Jej cechą charakterystyczną jest niezwykle intensywny zapach potęgowany przez właściwy sposób parzenia herbaty.

Herbata reklamowa po turecku przygotowywana jest z wykorzystaniem stosownych akcesoriów takich, jak podwójny imbryk oraz specjalne szklanki kształtem zbliżone do tulipanów. Imbryk swoim wyglądem przypomina nieco rosyjski samowar:  w jego górnej części znajduje się mały czajniczek zawierający esencję, a na dole – baniak z wodą. Jako że taka herbata jest stosunkowo mocna, w czajniku należy umieścić dużą ilość suszu, który zalewa się niewielką porcją wody, co ma na celu namoczenie się liści.

Kolejny etap przyrządzania napoju, jakim jest Herbata reklamowa po turecku to umieszczenie w dolnym baniaku wody i ustawienie imbryka na ogniu. W czasie gotowania do czajnika można dodać odrobinę herbaty czy korzennych przypraw, dzięki czemu całość zyska intensywny smak. Po zagotowaniu wody, wrzątek z baniaka należy przelać do czajnika, a baniak uzupełnić wodą.