Zbliża się czas kiedy kasa fiskalna dla fryzjera będzie obowiązkowa

Kasa fiskalna dla fryzjera
Kasa fiskalna dla fryzjera

Prowadzisz własny salon fryzjerski od pewnego czasu i nie rozliczasz swoich dochodów z wykorzystaniem kasy fiskalnej? W takim razie jeśli jeszcze tego nie wiesz to pamiętaj, że nie zostało Ci zbyt wiele czasu na to, aby wyposażyć swoją firmę w to urządzenie. Dlaczego? Ponieważ od 1 marca 2015 roku skończy się już możliwość unikania montażu kasy fiskalnej w przypadku, gdy nie osiąga się zbyt wysokiego dochodu. Dotyczy to właśnie salonów fryzjerskich, ale tak naprawdę wszystkich firm zajmujących się kosmetyką ogólnie pojętą. Urządzenie to będzie obowiązkowe już za chwilę, a więc należy rozejrzeć się za czymś ciekawym. Naturalnie to spory wydatek, ale nie możemy zapominać o tym, że zgodnie z prawem należy nam się zwrot pieniędzy jeśli to nasza pierwsza kasa. Jakie urządzenie wybrać?W przypadku salonów fryzjerskich raczej nie będziemy musieli wystawiać faktur choć warto być na to przygotowanym i zakupić sobie dodatkową drukarkę do kasy tak na wszelki wypadek. Kasa fiskalna dla fryzjera powinna być jednak tak naprawdę dość elegancka. Salon fryzjerski zazwyczaj nie posiada typowego biura, w którym będziemy rozliczać swoich klientów. Paragony wystawia się bezpośrednio na stole fryzjerskim, a więc dobrze jeśli kasa stylistycznie będzie się ładnie komponowała z całym wystrojem naszej firmy.

Na rynku wybór tego typu urządzeń jest tak duży, że na pewno nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem czegoś ciekawego. Kasa fiskalna dla fryzjera, która ma elegancko wyglądać to spory wydatek, ale odzyskamy aż 700zł lub nawet 90%, w zależności od tego ile na takie urządzenie wydamy. Musimy pamiętać też o tym, że taki zwrot należy nam się na każdą kasę, jeśli kupujemy je równocześnie.

Dość dobrym pomysłem będzie takie to jeśli Kasa fiskalna dla fryzjera będzie mobilna. Mobilność tego urządzenia może być bardzo przydatna przy dużym salonie, podzielonym na damską i męską część. Łatwo przenosić taką kasę z miejsca na miejsce i wystawiać paragon bezpośrednio przy kliencie. Tak naprawdę jednak wybór kasy zawsze zależny jest od indywidualnych wymagań.